Ява стала першою територією після Китаю, Кореї та Японії, на якій успішно почали вирощувати чай. Завоювання Яви чайною рослиною почалося з японського насіння і рослин, потім застосували китайське насіння; проте остаточна перемога була здобута насінням чаю з Британського Ассама.
А почалася історія індонезійського чаю з німецького натураліста та доктора медицини Андреаса Клейєра (Andreas Cleyer, 1634-1698). Він приєднався до Голландської Ост-Індської компанії в 1661 як «солдат-джентльмен» (“gentleman soldier”, мічман). Андреас почав практикувати медицину на Сході в 1664 році (можливо не маючи медичного ступеня, що, втім, не завадило йому написати дві книги про китайську медицину, що стали відомими в Європі), а через рік уклав дуже вигідний контракт на постачання Компанії ліків, які він виготовляв дома. Крім того, Клейр керував двома аптеками і двома лікарськими садами в Батавії, столиці колонії (зараз Джакарта). Очевидно, він зумів нагромадити значний стан завдяки цьому контракту. Поєднання фінансового успіху та особистого інтересу призвело до того, що Клейр став впливовим прихильником та практиком ідеї дослідження азійських рослинних ліків. Саме він уперше подумав про вирощування чаю на Яві.
Клейр двічі (1682-83 та 1685-86) працював у Японії, де його супроводжував садівник, також саксонський німець Георг Мейстер (Georg Meister, 1653 -1713). Після першої подорожі вони привезли насіння і Мейстер виростив кілька кущів чаю. Повернувшись на Яву з другої подорожі в 1687 році, вони привезли з собою безліч живих чайних рослин, що було прямим порушенням заборони, запровадженої губернатором Нагасакі на експорт живих рослин з Японії.
Адже до Клейера та Мейстера вважалося, що ніде, окрім Китаю та Японії, чай рости не може!
Рада директорів Голландської Ост-Індської компанії в 1728 пропонував уряду посадити китайське насіння не тільки на Яві, але і на мисі Доброї Надії, на Цейлоні та в інших місцях. Вони запропонували імпортувати китайську робочу силу та технологію, посилаючись при цьому на успішний досвід вирощування кави на Яві.
Ще приблизно через сорок років після імпорту Клейром японського чайного насіння, Голландська Ост-Індська компанія спробувала виростити власний чай з китайського насіння. Однак успіх прийшов тільки в 1878 році, коли з британської Індії було привезено чайне насіння з Ассама.
У результаті чаю знадобилося понад двісті років,
щоб завершити підкорення Яви.
Раніше в серії "Підкорення світу чайною рослиною":
Тяньлошань: чай в каменном веке (Китай)
Звідки на Закарпатті чайні кущі Camellia sinensis